Newah PR Members: Watch out for the Lucky One!

संविधान सभाय् झी प्रतिनिधि सु जुइगु?

नेरापाया छगु जुनी छकःजक जूगु संविधान सभाया निर्वाचने, नेपाः राष्ट्रीय पार्टिया प्रत्यक्ष उम्मेदवारत ६(खु)म्हे छम्हेसिनँ हे त्याके मफुसाँनं, नेरापा यात झीगु देसभरी च्वपिँ नेवाःत, नेरापाया भीँतुनिपिँ नेपाःमितेसँ कुर्कूगु समानुपातिक् मत ३७२९८ (थउँ अप्रिल २२) अनुसार नेरापाया प्रतिनिधि छम्ह संविधान सभाय् झीगु प्रतिनिधि याःवनेफैगु जूगु दु। आ व भाग्यमानि प्रतिनिधि सु जुई? क्वसँ च्वंगु नाँ धल स्वयादिसँ, छिसँनं म्हस्यूम्हँ सुँदुला। नेवाःतेगु छगुहेजक राजनैतिक पार्टि नेरापाया पाखेँ छम्हहे जक जूसाँ संविधान सभाय् दुथ्याइ धैगुहे झी सकसिगु भाग्यधका भापीनु।

१) बुद्धरत्न मानन्धर भाजु, २) किरण शाक्य भाजु, ३) नारद बज्राचार्य भाजु, ४) केदारमान चित्रकार भाजु, ५) ज्ञानराम श्रेष्ठ भाजु, ६) पुष्पानन्द शाक्य भाजु, ७) शंकर प्रसाद दर्शन्धारी भाजु, ८) मनोज कुमार खडगी भाजु, ९) सानुभाई डंगोल भाजु, १०) विक्रम तुलाधर भाजु, ११) सत्यनारायण मानन्धर भाजु, १२) केदार शाही खडगी भाजु, १३) मदन प्रसाद तण्डुकार भाजु, १४) अनिल कुमार खडगी भाजु, १५) सुन्दरमान श्रेष्ठ भाजु, १६) सुजेन्द्र प्रसाद जोन्छे भाजु, १७) उदेन मानन्धर भाजु, १८) रवि दमाई परियार भाजु, १९) सुरज कुमार जोन्छे भाजु, २०) अनिल सुवाल भाजु, २१) शिवराम अमात्य भाजु, २२) मंगला कारन्जित मयजु, २३) किर्ति कंशाकार मयजु, २४) मैया तुलाधर मयजु, २५) प्रमिला देवी बज्राचार्य मयजु,

२६) सुदर्शना दर्शनधारी मयजु, २७) हसिना दिस्ति मयजु, २८) सुष्मा जोन्छे मयजु, २९) प्रज्ञा देवी शाक्य मयजु, ३०) निलतारा महर्जन मयजु, ३१) रत्न मैया चित्रकार मयजु, ३२) माधुरी चित्रकार मयजु, ३३) कमला देवी श्रेष्ठ मयजु, ३४) सुधा महर्जन कंशाकार मयजु, ३५) कल्याणी खडगी मयजु, ३६) सर्मिला मैया श्रेष्ठ मयजु, ३७) अनारदेवी गुर्वाचार्य मयजु, ३८) उत्पला तुलाधर मयजु, ३९) पुष्पहिरा तुलाधर मयजु, ४०) गंगा श्रेष्ठ मयजु, ४१) रुक्मिणी श्रेष्ठ मयजु, ४२) अन्जना ताम्राकार मयजु, ४३) भरत नारायण मानन्धर मयजु, ४४) गौरी श्रेष्ठ मयजु, ४५) लक्ष्मी महर्जन मयजु, ४६) इन्दिरा श्रेष्ठ मयजु, ४७) कस्तुरी श्रेष्ठ मयजु, ४८) ज्ञानी महर्जन मयजु, ४९) अरुणा बैद्य (शाक्य) मयजु, ५०) मिना अमात्य मयजु,

५१) बुद्धलक्ष्मी शाक्य मयजु, ५२) सरी महर्जन मयजु, ५३) इन्दिरा बैद्य मयजु, ५४) पञ्चमाया महर्जन मयजु, ५५) शानु (शान्ति) प्रजापती मयजु, ५६) बेदराज जोशी भाजु, ५७) कमल श्रेष्ठ भाजु (नाँ लितकया दिल) , ५८) सुमेश अमात्य भाजु, ५९) रुद्रराज जोशी भाजु, ६०) पुरुषोत्तमलाल अमात्य भाजु, ६१) तिर्थनारायण श्रेष्ठ भाजु, ६२) शान्तमान शाक्य भाजु, ६३) रामेश्वर श्रेष्ठ भाजु, ६४) हर्षरत्न शाक्य भाजु, ६५) सुरेश प्रधान भाजु, ६६) रविन्द्र गोपाल बैद्य भाजु, ६७) शान्तप्रकाश श्रेष्ठ भाजु, ६८) प्रकाश श्रेष्ठ भाजु, ६९) धनबहादुर महर्जन भाजु, ७०) शर्मिला शाक्य मयजु, ७१) सरिता सैंजु मयजु, ७२) मिना बज्राचार्य मयजु, ७३) विजयकुमार श्रेष्ठ भाजु, इत्यादिपिँ खः। (नेरापाया दुजः झी सुरेश प्रधान भाजु पाखेँया सुचँकथँ, “५७) कमल श्रेष्ठ” भाजुँ थःगु नाँ लितकया दीगुलिँ, समानुपातिक उम्मदेवार जम्मा ७२ म्हँ जुल)

छिगु कमेन्ट् थन क्वसँ च्वयादिसँ।

0 thoughts on “Newah PR Members: Watch out for the Lucky One!”

 1. संविधान सभाय् (नेरापाया नेवाःतये प्रतिनिधि जुयाः वनीम्ह) नवाय् फुम्ह जुइमाः। ग्याःचिकु भावना दुम्ह छोय् मज्यू। स्पष्ट वक्ता जुइमाः। अले नेपाल भास यातः नेवारि धाःसाँ छुँ जुइ (पाइ) मखु धाइम्हेसितः बहिस्कार यायेमा। उज्वःम्हेसिनं नेवाःतये भीँ खनी मखु। प्रतिकार याय् फैमखु।
  जिनँ संविधान सभाय् वने मास्तेवः। अयनं जि च्वंच्वना थन। उकेँ, नाँ धल चीहाकः याना भोटिङ यायमाःथेँ च्वँ।
  – darasha USA

 2. Suresh (सुरेश)

  हनेबहम्ह् मोडरेटर जु,
  नेरापाया समानुपातिक उम्मेदवारतयेगु नाँधलः छिगु ब्लगय् दुथ्याकादीगुलिं यक्को यक्को सुभाय् द्यछानाच्वना, नापँ “५७) भाजु कमल श्रेष्ठ” जुं नां लितकयादीगुलिं वयकःया नां लिकया धलः भिंकादीत इनाप यानाच्वना । सुभाय् ॥
  (मिले मजूथाय् भिंकाः है दिल, झी The Newah पाखेँनं सुभाय् )

 3. सुरेश

  पार्टिँ निर्णय यायेगु खँ ख:। नेतृत्व काय् फुम्ह झाय् माल।
  – सुरेश (भक्त)
  (सुरेश भाजुपिँ निम्हेसिगु नाँ बाँलाक्क सीदयेकेतः छिगु नामे ‘भक्त’ तनाः बिया न्हीँ, मछीँसा धयाहै दिसँ – झी The Newah)

 4. Dhruba M. Pradhan

  I wish Bhaju Budha Ratna Manandhar a good person to represnt Nepah Rastria Party for preparation to write Nepal’s new Consitution.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

*

code