FIPNA to celebrate 18th World Indigenous Day in New York

न्यूयोर्क, ने.सं. ११३२ गुँलागा/साउनकृष्ण ६ – नेपाल आदिवासी जनजाति महासंघ अमेरिकाया ऐतिहासिक न्हापाँगु मूज्यानापँ १८ (झिंच्या) क:गु  हलिँ (विश्व) आदिवासी दिँ २०१२ अगष्ट ११ शनिवा:कुन्हु ,न्यूयोर्क शहरे हनीगु दु। नेफिन केन्द्रीय मूछ्याञ्जे (महासचिव) आँगकाजी शेर्पाजुया मूपाहाँसुइ व आदिवासी ककसया पुलाँम्ह नि-वर्तमान नाय: (अध्यक्ष) पृथ्वी सुब्बा गुरुंगजुया विशेष पाहाँसुइ हनीगु थ्वज्याझ्व:य् ब्वतिकया दियेत नेपाल आदिवासी जनजाति महासंघ अमेरिका (फिप्ना ) इनाप यानात:गु दु।  ज्याझ्व: थथे ख:।

क) चकँ सत्र – सुथय् ११:०० ताई निसेँ ३:०० ता ई तक्क

ख) बन्द सत्र – ३:०० ता ई निसेँ सन्ध्याया ७:०० ता ई तक्क

ग) फण्ड राईजिंग डिनर – ७:०० ता ई निसेँ १:०० ता ई तक्क विथ् डिजे नाईट

थाय् : हिमालयन याक रेष्टुरेन्ट 72-20 ROOSEVELT AVE 2ND FL JACKSON HEIGHTS NY 11372